ФОТО: Кендал Џенер е ѕвездата од најважното издание на „Вог“ за годината
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Кендал Џенер е ѕвездата од најважното издание на „Вог“ за годината

ФОТО: Кендал Џенер е ѕвездата од најважното издание на „Вог“ за годината

На Кендал Џенер ѝ припадна честа да го краси најважното издание на „Вог“ во годината. 20-годишниот модел сними фотосесија за септемвриското издание, кое традиционално е најпродавано и најголемо по број на страници.

На фотографиите, Џенер позира во креации од есенските колекции на познати модни куќи меѓу кои и Гучи, Прада, Александар МекКвин, Луј Витон и Александар Ванг.

За едиторијалот било ангажирано фотографското дуо Мерт и Маркус.

Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер Кендал Џенер

Ова не е првпат Џенер да има толку важна улога во познатото списание. Пред неколку месеци, „Вог“ ѝ посвети специјално издание на Кендал, кое се состоеше од 52 страници.

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 12%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 6031 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?