ФОТО: Кели Озборн во улогата на „Материјална девојка“
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Кели Озборн во улогата на „Материјална девојка“

ФОТО: Кели Озборн во улогата на „Материјална девојка“

Кели Озборн и официјално ја замени Тејлор Момсен во рекламната кампања за колекцијата на Мадона и нејзината ќерка Лурдес, „Material Girl“.

„Кели ја претставува вистинската Материјална Девојка. Таа е кул и има уникатен вкус за стил којшто јас и Лола го сакаме“ – изјавила Мадона.

Кели Озборн Кели Озборн

Фотосесијата инспирирана од Њујорк во 80-тите години била направена од фотографката Брук Нипер.

Првите фотографии веќе се објавени, но кампањата ќе биде лансирана во април во повеќе списанија, меѓу кои и Seventeen, Teen Vogue и Cosmopolitan.

Кели Озборн Кели Озборн

Иако 26-годишната ќерка на Ози Озборн не делуваше како најдобриот избор за тинејџерска колекција, треба да признаеме дека изгледа одлично на фотографиите.

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4115 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?