ФОТО: Зомби Бој и Андреј Пејиќ рака за рака во рекламна кампања
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Зомби Бој и Андреј Пејиќ рака за рака во рекламна кампања

ФОТО: Зомби Бој и Андреј Пејиќ рака за рака во рекламна кампања

На бразилскиот бренд Auslander воопшто нема да му биде тешко да привлече внимание со својата нова рекламна кампања кога за главни ѕвезди ги има Зомби Бој и Андреј Пејиќ. Двајцата модели се меѓу најактуелните лица во светот на модната индустрија токму поради нивниот специфичен и уникатен изглед.

Зомби Бој и Андреј Пејиќ Зомби Бој и Андреј Пејиќ

Невообичаениот пар позираше во машка и женска облека за пролетната рекламна кампања на брендот.

Женската убавина на Андреј и тетовираното тело на Рико, познат како Зомби Бој, не можете да ги помешате со никој друг, па токму затоа прават незаборавно динамично дуо кое брендот успешно го искористи за популаризирање на својата нова колекција.

Зомби Бој и Андреј Пејиќ Зомби Бој и Андреј Пејиќ

Ова е случај кога најверојатно нема да ја запаметите облеката, но сигурно ќе ја памтите рекламата.

Зомби Бој и Андреј Пејиќ Зомби Бој и Андреј Пејиќ Андреј Пејиќ Зомби Бој и Андреј Пејиќ Зомби Бој и Андреј Пејиќ Зомби Бој

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6172 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“