ФОТО: Златни и сребрени чевли од Серџо Роси
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Златни и сребрени чевли од Серџо Роси

ФОТО: Златни и сребрени чевли од Серџо Роси

Серџо Роси го прошири своето дизајнерско портфолио со два модела егзотични и луксузни обувки. Италијанскиот дизајнер токму пред празниците понуди за своите богати клиенти чевли прекриени со злато и сребро.

Обувки со злато

За изработка на лимитираната „колекција“ искусниот дизајнер користи 22-каратни сребрени и златни листови кои рачно ги нанесува врз високите чевли со крокодилска текстура.

Обувки со сребро

Оние кои сакаат да заблескаат во златните или сребрените обувки ќе треба да издвојат од својот џеб 9.825 долари.

Серџо не е првиот дизајнер кој се обидел со злато да ги украси женските нозе. Друг италијански дизајнер изработил чевли од 680 грама чисто злато.

Златни обувкиОбувки од чисто злато

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3779 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.