ФОТО: „Зад сцената“ од подготовките за Моден викенд Скопје (FWSK)
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: „Зад сцената“ од подготовките за Моден викенд Скопје (FWSK)

ФОТО: „Зад сцената“ од подготовките за Моден викенд Скопје (FWSK)

Светски познатите дизајнери работат со полна сила за да ги претстават новите колекции во модните метрополи како Њујорк, Лондон, Париз и Милано. И македонските дизајнери го следат тој тренд и засилено се подготвуваат да ги презентираат своите најнови креации пред очите на јавноста.

Во тек се подготовките за третото издание на Моден викенд Скопје – FWSK, кој ќе се одржи од 23-ти до 27-март на различни локации и шоу-рум простори во Скопје.

Сара МиленковскаСара Миленковска во креација на Кокев-Кадриу

Изминатиов викенд беше направена фотосесија со новите заштитни лица на Моден викенд Скопје, модели од модната агенција Подиум. Полни со енергија, моделите скокаа и летаа, покажувајќи креации на Кокев-Кадриу, Роберт Ивановски и Ludus Loves Fashion, кои се само дел од овогодинешните учесници. За шминката и фризурата на заштитните лица се погрижија Мax Factor и Фризерско Студио АРТ - Сретен Костиќ.

Заштитните лица на Моден викенд СкопјеЕлена Гугоска, Трајче Сачкарски, Сара Миленковска, Јованка Георгиева

На FWSK ќе бидат претставени колекциите пролет/лето 2011 на македонските дизајнери.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 26%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 4143 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.