ФОТО: Драматичната кампања на Версаче за есенската колекција
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Драматичната кампања на Версаче за есенската колекција

ФОТО: Драматичната кампања на Версаче за есенската колекција

Кампањата на Версаче за колекцијата есен/зима 2011 зрачи со драматичност. Мистичната атмосфера која е доловена во фотографиите на Мерт Алас и Маркус Пигот е надополнета со андрогиниот модел со загадочен поглед.

Војничкиот стил изразен преку големи копчиња во златна боја доминираше во есенската колекција на Донатела Версаче. Самите копчиња се препознатливи за овој моден бренд затоа што врз нив е изгравирана главата на Медуза, која всушност е заштитен знак на Версаче.

Иако во повеќето креации може да се насети сила, доминантност и строгост, сепак има и неколку модели кои ја потенцираат женственоста и ја акцентираат нежноста.

Версаче - колекција есен/зима 2011 Версаче - колекција есен/зима 2011
Версаче - колекција есен/зима 2011 Версаче - колекција есен/зима 2011
Версаче - колекција есен/зима 2011
Версаче - колекција есен/зима 2011 Версаче - колекција есен/зима 2011
Версаче - колекција есен/зима 2011 Версаче - колекција есен/зима 2011
Версаче - колекција есен/зима 2011
Версаче - колекција есен/зима 2011 Версаче - колекција есен/зима 2011

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18695 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?