ФОТО: Дизајнерски фустани од тоалетна хартија
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Дизајнерски фустани од тоалетна хартија

ФОТО: Дизајнерски фустани од тоалетна хартија

Користејќи бела и розова тоалетна хартија, канадски дизајнери креираа комплексни долги тоалети и кратки коктел фустани. Колекцијата фустани е наречена „White Cashmere Collection“ и има за цел да ја подигне свеста на јавноста за болеста рак на дојка.

Повеќето од дизајнерите користеле само тоалетна хартија, но некои вметнале и други материјали за да ја зголемат атрактивноста на креациите.

„Им беше дозволено да користат други материјали, како блескави камења, тул, панделки – само не крзно или пердуви“ – изјавил претставник на компанијата која организирала и ревија за претставување на колекцијата.

Фустан од тоалетна хартија Фустан од тоалетна хартија Фустан од тоалетна хартија Фустан од тоалетна хартија Фустан од тоалетна хартија Фустан од тоалетна хартија Фустан од тоалетна хартија Фустан од тоалетна хартија Фустан од тоалетна хартија Фустан од тоалетна хартија Фустан од тоалетна хартија Фустан од тоалетна хартија Фустан од тоалетна хартија Фустан од тоалетна хартија

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2137 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?