ФОТО: Деветте костими на Селена Гомез на MTV EMA 2011
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Деветте костими на Селена Гомез на MTV EMA 2011

ФОТО: Деветте костими на Селена Гомез на MTV EMA 2011

Селена Гомез одлично се справи со улогата на водителка на синоќешното доделување на Европските музички награди на MTV, кое се одржа во Белфаст. 19-годишната пејачка со голема насмевка и весел дух ја воодушевуваше публиката со секое свое излегување на сцената.

Селена ГомезСелена Гомез на црвениот тепих

Селена успеа да се пресоблече осум пати и со секој аутфит да предизвика силни аплаузи. Иако нејзиното момче Џастин Бибер во моментов се соочува со тужба од 20-годишна која го обвинува дека е татко на нејзиното бебе, младата Гомез не покажа ниту малку загриженост или нервоза пред многубројната публика.

Погледнете во какви креации Селена ја разубави сцената:

Селена Гомез
Селена Гомез Селена Гомез
Селена Гомез Селена Гомез
Селена Гомез Селена Гомез
Селена Гомез

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 6156 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“