ФОТО: Гучи – колекција есен/зима 2011
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Гучи – колекција есен/зима 2011

ФОТО: Гучи – колекција есен/зима 2011

Колекцијата есен/зима 2011 на модната куќа Гучи за првпат беше претставена на Миланската модна недела во февруари. А сега, може да ги видиме и официјалните фотографии кои ги претставуваат креациите во најдобро светло.

Секоја фотографија е доказ за мајсторството на Фрида Џанини, дизајнерката која во креациите секогаш го носи духот на Гучи, а овој пат го вдахна и духот на 70-тите.

Панталони со висок струк и широки ногавици, високи тесни чизми, струкирани палта со крзнени детали, големи чанти и елегантни шешири... Џанини со есенската колекција бестрашно ја искористи софистицираноста на модата од 70-тите години и ја спои со модерното време.

Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011
Гучи – колекција есен/зима 2011 Гучи – колекција есен/зима 2011

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18693 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?