ФОТО: Гламурозни фотографии на Меган Фокс за Армани
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Гламурозни фотографии на Меган Фокс за Армани

ФОТО: Гламурозни фотографии на Меган Фокс за Армани

Меган Фокс го долови оној стар холивудски гламур во новите промотивни фотографии за божиќната козметичка колекција на Армани, „Madre Perla“.

Меган Фокс

25-годишната актерка позира заводливо, облечена во три различни црни фустани. Нејзините сини очи се истакнати со чисти црни линии со ајлајнер и потенцирани со софистицирани и луксузни сенки за очи.

Меган Фокс

Елеганцијата од 30-тите години очигледно беше инспирацијата на Џорџо Армани за нијансите за новата сезона.

Убавата Фокс и минатата година беше заштитно лице на козметиката на Армани.

Меган Фокс

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2137 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?