ФОТО: Волшебно блескава и бајковита колекција од Зухаир Мурад
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Волшебно блескава и бајковита колекција од Зухаир Мурад

ФОТО: Волшебно блескава и бајковита колекција од Зухаир Мурад

Зачекорете во волшебниот свет на Зухаир Мурад. Либанскиот дизајнер однесе луксузен блесок во Париз со својата колекција висока мода пролет/лето 2015.

Аристократски шарм изразен преку наметки и балски раскош, префинетост потенцирана преку рафинирани ткаенини кои би ги одушевиле и дамите со истенчен вкус и софистицираност претставена преку нежни пастелни нијанси се соединија во хармонична модна бајка.

Комплексните декоративни низи од кристали, бисери и мониста, деликатните апликации и цветните везови ги збогатуваа текстурите на креациите. Елегантите силуети варираа, но се задржаа во областа на класиката. Транспарентноста која дозволуваше суптилно да се ѕирне женското тело, V-изразот на деколтето или грбот и високите шлицови испраќаа сексапилни вибрации.

Мурад не внесува новитети во модата, но затоа пак без исклучок секоја сезона успева мајсторски да ја збогати модната понуда со беспрекорно гламурозни и женствени креации.

Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад
Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8568 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.