ФОТО: Вера Ванг изненади со колекција црни невестински фустани
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Вера Ванг изненади со колекција црни невестински фустани

ФОТО: Вера Ванг изненади со колекција црни невестински фустани

Кралицата на невестинските фустани, Вера Ванг, постави нов тренд – црни венчаници. Познатата дизајнерка во саботата во Њујорк ја претстави својата нова колекција за сезоната есен/зима 2012, но на модниот подум немаше ниту трага од невестинската бела или популарната боја на слонова коска.

Петнаесетте креации се во црна или пудра боја, а во секоја од нив Ванг успеа да го надополни готик стилот со одредена доза модернизам. Драматичните фустани се изработени од органза, тул и тантела.

Од славните личности, Сара Џесика Паркер носеше црн фустан на нејзината свадба, но до ден денес жали за таквата одлука. Дали вие би избрале црн невестински фустан за вашата свадба?

Колекција невестински фустани на Вера Ванг Колекција невестински фустани на Вера Ванг
Колекција невестински фустани на Вера Ванг Колекција невестински фустани на Вера Ванг
Колекција невестински фустани на Вера Ванг Колекција невестински фустани на Вера Ванг
Колекција невестински фустани на Вера Ванг Колекција невестински фустани на Вера Ванг
Колекција невестински фустани на Вера Ванг Колекција невестински фустани на Вера Ванг
Колекција невестински фустани на Вера Ванг Колекција невестински фустани на Вера Ванг
Колекција невестински фустани на Вера Ванг Колекција невестински фустани на Вера Ванг
Колекција невестински фустани на Вера Ванг

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2120 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?