ФОТО: Венчаници Rosa Clara – колекција 2014
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Венчаници Rosa Clara – колекција 2014

ФОТО: Венчаници Rosa Clara – колекција 2014

Инспирирана од времињата на радост, оптимизам и просперитет, а дефинирана од модата во 20-тите и безвременскиот стил нa холивудски дами од 50-тите како Одри Хепберн и Грејс Кели, новата колекција на Rosa Clara зрачи со женственост и елеганција.

Изгледот од 20-тите години на минатиот век е постигнат со фустани со спуштен струк, отсуство на волумен и арт деко дезени извезени со кристали и сребро. Од друга страна, изгледот од 50-тите е доловен со волуменозни фустани со принцески здолништа, извезени цветови и скапоцени камења кои ја акцентираат женствената силуета, кратки ракавици и болероа.

Дизајнерката Роза Клара, која често е нарекувана „шпанската Вера Ванг“, неодамна ја доби наградата Дизајнерка на венчаници на годината во текот на Модната недела во Мајами.

Барбара Палвин и Сара Сампајо ја продолжија соработката со шпанскиот бренд, па можеме да ги видиме на фотографиите за каталогот 2014.

Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara Венчаници Rosa Clara

Анкета

Анкета
Дали го вакцинирате вашето дете?
  • 69%
  • 13%
  • 18%
Се испраќа...

(Вкупно: 6999 гласа)

Цитат

Вистински пријател е оној кој ја гледа тагата во твоите очи, додека сите останати веруваат во насмевката на твоето лице.

Анонимен

Виц

Како се нарекува маж кој одбива да користи презерватив?

- Татко.