ФОТО: Вашиот Hugo Boss отсега во Сити Мол!
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Вашиот Hugo Boss отсега во Сити Мол!

ФОТО: Вашиот Hugo Boss отсега во Сити Мол!

По цели 16 години на прекрасната улица „Македонија“, решивме дека е време да дојдеме поблизу до вас и креиравме спектакуларно место во трговскиот центар Сити Мол во кое сте и повеќе од добредојдени.

Вашиот Hugo Boss, каде изминативе години заедно ги создававме најдобрите комбинации за сите поводи важни за вас, со задоволство ви ја претставува новата креативна визија на која работевме долго време.

Исклучителниот концепт на внатрешниот дизајн на продавницата е резултат на долгогодишното истражување на желбите на нашите купувачи и на она кое е местото каде тие се чувствуваат удобно.

Hugo Boss Hugo Boss

Впечатливите моменти од самата внатрешност на новата продавница на германскиот бренд дополнително ги истакнавме со новите колекции од нивните дизајнери за кои знаеме дека ќе добијат почесно место во вашите комбинации.

Со огромно задоволство, ве известуваме дека токму во продавницата на брендот во Сити Мол, можете да ги најдете и парчињата од капсулната колекција на Hugo Boss во соработка со познатиот британски боксер Ентони Џошуа.

За стилско надополнување на и онака впечатливите комбинации од брендот, не заборавајте ниту на линијата модни додатоци и обувки со потпис на Hugo, а токму новите се како создадени за прекрасната студена сезона што е пред нас.

Hugo Boss Hugo Boss

Ве покануваме заедно да уживаме во новиот простор на Hugo Boss на приземјето на трговскиот центар Скопје Сити Мол, каде веруваме дека заедно ќе создадеме уште многу нови стилски приказни.

Hugo Boss Hugo Boss Hugo Boss Hugo Boss Hugo Boss Hugo Boss

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9566 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.