ФОТО: Блејк Лајвли се пошегува дека на баловите МЕТ носи складни креации со тепихот
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Блејк Лајвли се пошегува дека на баловите МЕТ носи складни креации со тепихот

ФОТО: Блејк Лајвли се пошегува дека на баловите МЕТ носи складни креации со тепихот

Кога станува збор за модните стајлинзи, Блејк Лајвли посветува големо внимание.

32-годишната актерка сподели фотографии на Instagram од своите модни избори за балот МЕТ во три последователни години. Секојпат, таа носи креации кои се во складни нијанси со боите на тепихот на свеченоста.

„Кога тепихот одговара со Блејк. МЕТ балот 2018, 2017, 2016“ – се пошегува таа.

2018

Блејк Лајвли на балот МЕТ Блејк Лајвли на балот МЕТ Блејк Лајвли на балот МЕТ Блејк Лајвли на балот МЕТ Блејк Лајвли на балот МЕТ Блејк Лајвли на балот МЕТ Блејк Лајвли на балот МЕТ Блејк Лајвли на балот МЕТ

2017

Блејк Лајвли на балот МЕТ Блејк Лајвли на балот МЕТ Блејк Лајвли на балот МЕТ Блејк Лајвли на балот МЕТ Блејк Лајвли на балот МЕТ Блејк Лајвли на балот МЕТ

2016

Блејк Лајвли на балот МЕТ Блејк Лајвли на балот МЕТ Блејк Лајвли на балот МЕТ Блејк Лајвли на балот МЕТ Блејк Лајвли на балот МЕТ Блејк Лајвли на балот МЕТ

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 63%
  • 37%
Се испраќа...

(Вкупно: 5978 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“