ФОТО: Беспрекорната елеганција на Ели Сааб – висока мода есен/зима 2011
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Беспрекорната елеганција на Ели Сааб – висока мода есен/зима 2011

ФОТО: Беспрекорната елеганција на Ели Сааб – висока мода есен/зима 2011

Ако имаат можност да изберат за себе една креација од Париската недела на високата мода, повеќето жени би избрале тоалета на Ели Сааб.

Либанскиот дизајнер без многу експериментирање повторно покажа беспрекорна елеганција преку своите долги самовилски тоалети кои мамеа воздишки. Со модерни супер луксузни деликатни материјали, многу мониста, кристали и многу малку крзно, Сааб успешно донесе гламур на модната писта во Париз и скоро е сигурно дека тој гламур набрзо ќе го видиме на црвените килими во Холивуд.

Палетата на бои не беше голема. Можеа да се видат небесно сини, морнарско сини, бежови и бели креации. Секој фустан беше во препознатливиот стил на Сааб, а со таа своја постојаност тој како и секогаш успеа да добие громогласни аплаузи.

Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 76%
  • 24%
Се испраќа...

(Вкупно: 18698 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?