ФОТО: Беспрекорната елеганција на Ели Сааб – висока мода есен/зима 2011
Почетна » Новости » Мода » ФОТО: Беспрекорната елеганција на Ели Сааб – висока мода есен/зима 2011

ФОТО: Беспрекорната елеганција на Ели Сааб – висока мода есен/зима 2011

Ако имаат можност да изберат за себе една креација од Париската недела на високата мода, повеќето жени би избрале тоалета на Ели Сааб.

Либанскиот дизајнер без многу експериментирање повторно покажа беспрекорна елеганција преку своите долги самовилски тоалети кои мамеа воздишки. Со модерни супер луксузни деликатни материјали, многу мониста, кристали и многу малку крзно, Сааб успешно донесе гламур на модната писта во Париз и скоро е сигурно дека тој гламур набрзо ќе го видиме на црвените килими во Холивуд.

Палетата на бои не беше голема. Можеа да се видат небесно сини, морнарско сини, бежови и бели креации. Секој фустан беше во препознатливиот стил на Сааб, а со таа своја постојаност тој како и секогаш успеа да добие громогласни аплаузи.

Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода
Ели Сааб висока мода Ели Сааб висока мода

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 9003 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.