Урбан шик: Desigual освојува со забавни модни предлози кои ќе ги посакате во вашата колекција
Почетна » Новости » Мода » Урбан шик: Desigual освојува со забавни модни предлози кои ќе ги посакате во вашата колекција

Урбан шик: Desigual освојува со забавни модни предлози кои ќе ги посакате во вашата колекција

Обожавате да креирате стилски приказни со препознатлив печат кои зрачат со оригиналност и ноншалантност? Тогаш најверојатно зачестено ѕиркате за новитети во Desigual.

Шпанскиот бренд ја поседува идеалната стилска формула за креирање на впечатливи парчиња коишто отскокнуваат од океанската модна понуда, а тоа е очигледно во актуелната колекција.

Студените денови нè втурнуваат во потрага по јакни кои се истакнуваат и оставаат силен впечаток, па Desigual се тука за да ни асистираат. Можеби едно од најатрактивните парчиња од брендот е ефектниот капут со разнобојни блокови. Но, исто така, урбаните дами не остануваат рамнодушни на капутот во циклама боја кој е магнет за погледи.

FashionGroupКапут Desigual FashionGroupКапут Desigual

Со оглед дека се наближува највеселиот период во годината, Desigual нè подготвува со празнични парчиња кои обединуваат елеганција и суптилен гламур. Модерни блузи со светкави пулејки или волуменозни ракави, фустани со доза колорит... време е да мислиме на прослави и радосни моменти исполнети со стил.

FashionGroupФустан Desigual FashionGroupБлуза Desigual FashionGroupФустан Desigual FashionGroupБлуза Desigual

А за секојдневните комбинации, предлозите се бескрајни и сите тие интегрираат воочливи принтови или детали.

FashionGroupФармерки Desigual FashionGroupЏемпер Desigual FashionGroupЧанта Desigual FashionGroupРанец Desigual FashionGroupФустан Desigual FashionGroupЧанта Desigual FashionGroupЧанта Desigual FashionGroupЏемпер Desigual

Многу повеќе модни парчиња од Desigual ќе пронајдете на онлајн продавницата на FashionGroup.

Анкета

Анкета
Дали се согласувате со одлуката наставата да започне со физичко присуство?
  • 74%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 5922 гласа)

Цитат

Благодарното срце е магнет за чуда.

Виц

Пријателки разговараат за фигурата...

Првата: По 3 месеци тренирање, конечно имам стомачни мускули.

Втората: И јас имам, само што ми се скриени од љубовта кон пицата, виното и чоколадото.