Убава и шик: Оливија Кулпо во фустан од H&M од 2.100 денари во Њујорк
Почетна » Новости » Мода » Убава и шик: Оливија Кулпо во фустан од H&M од 2.100 денари во Њујорк

Убава и шик: Оливија Кулпо во фустан од H&M од 2.100 денари во Њујорк

Оливија Кулпо е модерна дама која успева да го зароби вниманието на присутните каде и да се појави.

24-годишната актерка и модел од Род Ајленд, која во 2012 година победи на „Мис Универзум“, ја покажа својата убавина на делувањето на наградите на Bloglovin` во Њујорк. Облечена од глава до пети во модели од H&M, Кулпо го водеше настанот на кој беа наградени најдобрите модни блогери за годината којашто измина.

Црното кратко фустанче од H&M што го носеше Оливија чини околу 2.170 денари (£30).

Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо

Оливија е редовна посетителка на ревиите и забавите кои се одржуваат во рамките на Њујоршката модна недела и неспорно е дека секогаш изгледа прекрасно. Погледнете ги нејзините модерни стајлинзи:

Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо Оливија Кулпо

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 13%
  • 28%
Се испраќа...

(Вкупно: 5008 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?