Убавата внука на принцезата Дијана во креација од Долче и Габана и луксузен накит на свеченост
Почетна » Новости » Мода » Убавата внука на принцезата Дијана во креација од Долче и Габана и луксузен накит на свеченост

Убавата внука на принцезата Дијана во креација од Долче и Габана и луксузен накит на свеченост

Кити Спенсер успешно се проби во модната индустрија. 28-годишната внука на покојната принцеза Дијана привлече големо внимание на свадбата на принцот Хари и Меган Маркл и оттогаш е редовно ангажирана од врвните модни брендови.

Шарматната припадничка на британското кралско семејство присуствуваше на доделувањето на наградите Town & Country Jewelry во Њујорк.

На свеченоста, Кити се појави во црн фустан од Долче и Габана и луксузен накит од Bulgari. Таа соработува и со двата брендови и е дел нивните рекламни кампањи.

Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер Кити Спенсер
Кити Спенсер Кити Спенсер

Кити е ќерка на помладиот брат на Дијана, Чарлс Спенсер.

Свадбата на Меган и Хари Свадбата на Меган и Хари Кити Спенсер

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 5%
  • 6%
  • 3%
  • 3%
  • 11%
  • 12%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 6025 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?