Убавата внука на принцезата Дијана восхитуваше на кралската свадба
Почетна » Новости » Мода » Убавата внука на принцезата Дијана восхитуваше на кралската свадба

Убавата внука на принцезата Дијана восхитуваше на кралската свадба

Кити Спенсер дефинитивно спаѓа во префинетата група најдобро облечени гостинки на кралската свадба.

Внуката на покојната принцеза Дијана измами многу комплименти со стајлингот за венчавката на принцот Хари и Меган Маркл.

27-годишната убавица, која неретко е споредувана со нејзината легендарна тетка Дијана, носеше зелен фустан со цветови од Долче и Габана, шапка од Филип Трејси и накит од Bulgari.

Свадбата на Меган и Хари Свадбата на Меган и Хари Свадбата на Меган и Хари Свадбата на Меган и Хари Свадбата на Меган и Хари Свадбата на Меган и Хари Свадбата на Меган и Хари Свадбата на Меган и Хари Свадбата на Меган и Хари

Кити е ќерка на помладиот брат на Дијана, Чарлс Спенсер.

Свадбата на Меган и Хари

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 1008 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?