Супер креативни и уникатни идеи како да носите марама или шал
Почетна » Новости » Мода » Супер креативни и уникатни идеи како да носите марама или шал

Супер креативни и уникатни идеи како да носите марама или шал

Клаудија Мореира умее да го издигне секој аутфит на повисоко ниво со вклучувањето на марама. 34-годишната креаторка е ѕвезда на Tik Tok, каде е позната по стилизирањето на овој моден додаток.

Секое нејзино кратко видео покажува необичен, но впечатлив начин како да носите марама или шал.

Мореира советува: „Ако досега не сте носеле марами, силно препорачувам прво да започнете да носите мала марама како аксесоар. На пример, на чантата. Не можете да погрешите со свилена марама врзана околу вратот, тоа додава многу елеганција, независно колку обичен или кежуал е вашиот аутфит. Дозволете си да бидете смели и набавете си ефектна марама. Таа може да биде со силна боја или изработена од врвен материјал. Марамата ќе биде првото нешто кое луѓето ќе го забележуваат кај вашиот аутфит.“

@claudyamoreira1

Scarfhack for winter ##scarf ##scarfhack ##foryou

Call on Me (Radio Mix) - Eric Prydz
@claudyamoreira1

a preparar para o fashion week ##fashion##scarf##fashionhack

♬ Vogue (Originally Performed by Madonna) [Instrumental Version] - Backing Track Central
@claudyamoreira1

##scarf ##fashiontip ##fashiohacks ##foryou

Uptown Funk - Mark Ronson
@claudyamoreira1

Hi it’s me again with this luxury purse made with scarf ##scarf ##foryou ##foryoupage ##titokportugal ##fashiontip ##fashionhack

♬ feel something - bea miller - valenn
@claudyamoreira1

Reply to @ribz3 ##scarf ##fashionhack ##fashiontips ##scarfhack ##foryou ##tiltokportugal

-
@claudyamoreira1

Tag your friend who needs to see this and the Thong Song ##scarf ##fashiontips ##foryou

♬ Thong Song - Sisqo
@claudyamoreira1

Be Classy##scarf ##fashiontip ##fyp

Music Sounds Better With You - Stardust
@claudyamoreira1

Reply to @m1mmikki ##fashionhack ##fashiontips ##scarfhairstyles ##foryou

It's Like That - RUN DMC & Jason Nevins
@claudyamoreira1

Reply to @kuraudokuin ##scarf ##fashionhack ##fashiontips ##foryou

Freestyler - Bomfunk MC's
@claudyamoreira1

Tell me how much you like this one ##hairstyle##scarf##foryourpage

♬ original sound - claudyamoreira
@claudyamoreira1

The scarf I wear on my videos they are created by me buy it from Zafia.pt##scarf##foryou

♬ Bootylicious - Destiny's Child
@claudyamoreira1

##foryou

♬ Lose Yourself - Eminem
@claudyamoreira1

##fashionhack##viral##scarf##fyp

♬ You Got It - Vedo
@claudyamoreira1

##fashionhack##foryou##scarfhack

♬ Con Calma - Daddy Yankee
@claudyamoreira1

Um lenço tornado em top ##foryou##scarfhack##fyp

♬ Level Up - Ciara
@claudyamoreira1

##scarfhack##fy#

♬ Backyard Boy - Claire Rosinkranz
@claudyamoreira1

Como usar lenços em bolsas ##portugaltiktok##tiktokportugal##brasiltiktok##viral##popular##lenço##fashionhack##scarf##cute##bag##foryou##fyp##foryoupage#

♬ Stunnin' (feat. Harm Franklin) - Curtis Waters

Згодната Португалка придоби голем број на фановите и го лансира брендот за марами Zafia.

Анкета

Анкета
Каков е вашиот став за вакцина против КОВИД-19?
  • 16%
  • 20%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 10478 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.