Супер колоритна кампања на Долче и Габана за колекцијата пролет 2021
Почетна » Новости » Мода » Супер колоритна кампања на Долче и Габана за колекцијата пролет 2021

Супер колоритна кампања на Долче и Габана за колекцијата пролет 2021

Доменико Долче и Стефано Габана непрекинато пронаоѓаат инспирација во Сицилија, па и најновата кампања на нивниот бренд е рефлексија на културното наследство на медитеранскиот остров.

Покрај на разнобојната облека, кампањата става фокус и на шармантните чантички и елегантните очила од колекцијата пролет/лето 2021.

Колоритните фотографии ги потпишува Бранислав Шимончик.

Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 731 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.