Стилски близначки: Ирина Шајк и Адријана Лима во креации од Bottega Veneta
Почетна » Новости » Мода » Стилски близначки: Ирина Шајк и Адријана Лима во креации од Bottega Veneta

Стилски близначки: Ирина Шајк и Адријана Лима во креации од Bottega Veneta

Ирина Шајк и Адријана Лима станаа стилски близначки за ревијата на Bottega Veneta. На модното шоу на познатиот бренд во Милано, атрактивните манекенки дефилираа во речиси идентични креации.

Црните фустани со проѕирен дел во областа на деколтето се дел од колекцијата за сезоната пролет/лето 2017 на италијанската модна куќа.

Ревијата на Bittega Veneta Ревијата на Bittega Veneta Ревијата на Bittega Veneta Ревијата на Bittega Veneta Ревијата на Bittega Veneta Ревијата на Bittega Veneta Ревијата на Bittega Veneta Ревијата на Bittega Veneta Ревијата на Bittega Veneta Ревијата на Bittega Veneta Ревијата на Bittega Veneta Ревијата на Bittega Veneta Ревијата на Bittega Veneta

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 20010 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?