Смела дива: Селин Дион модна експериментаторка во Њујорк
Почетна » Новости » Мода » Смела дива: Селин Дион модна експериментаторка во Њујорк

Смела дива: Селин Дион модна експериментаторка во Њујорк

Селин Дион со стилски експерименти привлекуваше внимание на улиците на Њујорк.

51-годишната ѕвезда престојуваше во Големото јаболко по повод трите концерти од нејзината турнеја Courage, а кога не ги забавуваше фановите со музика, ги мамеше со впечатливи модни комбинации.

На последниот ден, таа шармираше во раскошна комбинација од Оскар де ла Рента.

Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион

Селин грациозно позираше пред фоторепортерите и во креација од Мајкл Корс.

Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион

Додека се упатуваше на балетски перформанс, Селин блескаше во впечатлива комбинација од Proenza Schouler.

Селин Дион Селин Дион Селин Дион

Розовата комбинација е со потпис на Peter Do.

Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион

Дион се забавуваше и со аутфит од Richard Quinn во стилот на 60-тите.

Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион

Модниот маратон таа го започна со фармерки и долго палто од Brandon Maxwell.

Селин Дион Селин Дион Селин Дион Селин Дион

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3587 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?