Почетна » Новости » Мода » Словенечката блогерка Маја Малнар блесна во портокалова креација од Зухаир Мурад во Кан

Словенечката блогерка Маја Малнар блесна во портокалова креација од Зухаир Мурад во Кан

Маја Малнар шармираше на црвениот тепих во Кан.

За 76-тото издание на Филмскиот фестивал на француската ривиера, 29-годишната блогерка од Словенија избра портокалова плисирана креација со прикачена наметка од либанскиот дизајнер Зухаир Мурад.

Маја Малнар Маја Малнар Маја Малнар Маја Малнар Маја Малнар Маја Малнар Маја Малнар Маја Малнар Маја Малнар Маја Малнар Маја Малнар

Убавата модна зависничка во Кан се појави и во уште едно гламурозно издание од Рами Ал Али.

Маја Малнар Маја Малнар Маја Малнар Маја Малнар Маја Малнар

Маја е една од најпопуларните модни блогерки со словенечко потекло и има долгогодишно искуство во модната индустрија. Таа во моментов живее и работи во Лондон, а нејзините стилски приказни ги следат речиси 1,5 милиони лица од целиот свет.

Маја Малнар

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 38%
  • 28%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 17066 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.