Сицилијанската култура преточена во колекција: Впечатлива ревија на Долче и Габана во Милано
Почетна » Новости » Мода » Сицилијанската култура преточена во колекција: Впечатлива ревија на Долче и Габана во Милано

Сицилијанската култура преточена во колекција: Впечатлива ревија на Долче и Габана во Милано

Започна Миланската недела на модата, а една од првите модни куќи кои ги презентираа новите креации беше токму Долче и Габана.

Мултикултурната историја на Сицилија е преточена во новата колекција на Доменико Долче и Стефано Габана – „Patchwork of Sicily“.

„Со оглед на нашето долгогодишно искуство инспирирано од Сицилија, сакавме да покажеме што сè може да се најде на остров како овој, различните култури кои доминираа, од Шпанците до Арапите и Норманите. Ние цениме сè што ни донесоа и одлучивме да го составиме сето тоа заедно“ – велат талентираните дизајнери.

Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана Долче и Габана

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9808 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.