Почетна » Новости » Мода » Сексапилна и на 53 години: Наоми Кембел во проѕирна креација на ревијата на PrettyLittleThing

Сексапилна и на 53 години: Наоми Кембел во проѕирна креација на ревијата на PrettyLittleThing

Наоми Кембел заведуваше на ревијата на PrettyLittleThing која вчера се одржа во рамките на Њујоршката модна недела.

53-годишната манекенка покажа зошто честопати е нарекувана „кралица на модните писти“. Таа дефилираше во проѕирна креација која самата ја дизајнираше во соработка со британскиот бренд.

Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел

Колекцијата прикажана на ревијата е инспирирана од Наоми и на нејзиниот иконски препознатлив стил. На модниот спектакл во Големото јаболко присуствуваа и Емили Ратајковски, Лори Харви, Лени Клум, Џасмин Тукс и Вини Харлоу.

Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3455 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.