Почетна » Новости » Мода » Сексапилна и на 53 години: Наоми Кембел во проѕирна креација на ревијата на PrettyLittleThing

Сексапилна и на 53 години: Наоми Кембел во проѕирна креација на ревијата на PrettyLittleThing

Наоми Кембел заведуваше на ревијата на PrettyLittleThing која вчера се одржа во рамките на Њујоршката модна недела.

53-годишната манекенка покажа зошто честопати е нарекувана „кралица на модните писти“. Таа дефилираше во проѕирна креација која самата ја дизајнираше во соработка со британскиот бренд.

Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел

Колекцијата прикажана на ревијата е инспирирана од Наоми и на нејзиниот иконски препознатлив стил. На модниот спектакл во Големото јаболко присуствуваа и Емили Ратајковски, Лори Харви, Лени Клум, Џасмин Тукс и Вини Харлоу.

Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 62%
Се испраќа...

(Вкупно: 13173 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.