Свадбена бајка од Зухаир Мурад – колекција есен 2016
Почетна » Новости » Мода » Свадбена бајка од Зухаир Мурад – колекција есен 2016

Свадбена бајка од Зухаир Мурад – колекција есен 2016

Деликатни везови, интригирачка транспарентност и весела игра со силуети образуваат совршена стилска хармонија во новата невестинска колекција на Зухаир Мурад.

Либанскиот дизајнер ги претстави елегантните креации со црно-бела меланхолична фотосесија со Грузијката Тако Натсвлишвили.

Фотографиите се дело на фотографот Раби Јанс, со кого Мурад има блиска соработка веќе неколку години.

Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19791 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?