Почетна » Новости » Мода » Сара Џесика Паркер во виолетова креација од Оскар де ла Рента подигна награда за својот бренд за обувки

Сара Џесика Паркер во виолетова креација од Оскар де ла Рента подигна награда за својот бренд за обувки

Сара Џесика Паркер е успешна на многу полиња. Последното признание за нејзината работа беше наградата која ја доби за својот бренд за обувки.

На доделувањето на модните награди на Daily Front Row во Њујорк, 58-годишната ѕвезда од „Сексот и градот“ го прими признанието Бренд за обувки на годината.

Актерката, позната по улогата на Кери Бредшо, си играше со боите додека го склопуваше својот стајлинг. За свеченоста, таа избра виолетова креација од Оскар де ла Рента и жолти салонки од сопствената колекција.

Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер

Синоќа, Сара Џесика беше гостинка на летната забава на ATG во Кенсингтонската палата во Лондон. За таа прилика, славната актерка избра креација со висок шлиц од Ели Сааб.

Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 12%
  • 25%
  • 63%
Се испраќа...

(Вкупно: 14379 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.