Почетна » Новости » Мода » Сара Џесика Паркер во виолетова креација од Оскар де ла Рента подигна награда за својот бренд за обувки

Сара Џесика Паркер во виолетова креација од Оскар де ла Рента подигна награда за својот бренд за обувки

Сара Џесика Паркер е успешна на многу полиња. Последното признание за нејзината работа беше наградата која ја доби за својот бренд за обувки.

На доделувањето на модните награди на Daily Front Row во Њујорк, 58-годишната ѕвезда од „Сексот и градот“ го прими признанието Бренд за обувки на годината.

Актерката, позната по улогата на Кери Бредшо, си играше со боите додека го склопуваше својот стајлинг. За свеченоста, таа избра виолетова креација од Оскар де ла Рента и жолти салонки од сопствената колекција.

Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер

Синоќа, Сара Џесика беше гостинка на летната забава на ATG во Кенсингтонската палата во Лондон. За таа прилика, славната актерка избра креација со висок шлиц од Ели Сааб.

Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер Сара Џесика Паркер

Анкета

Анкета
Каде на летен одмор годинава?
  • 10%
  • 41%
  • 17%
  • 32%
Се испраќа...

(Вкупно: 3456 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.