Романтични и ултра елегантни: Првата колекција венчаници на Marchesa и Pronovias
Почетна » Новости » Мода » Романтични и ултра елегантни: Првата колекција венчаници на Marchesa и Pronovias

Романтични и ултра елегантни: Првата колекција венчаници на Marchesa и Pronovias

„Кога њујоршката висока мода ќе се сретне со душата на Шпанија“ е најдобриот опис на соработката на брендовите Marchesa и Pronovias.

Романтичните венчаници од феноменалната колекција се инспирирани од Севиља, градот познат по страст, заводливост и фламенко душа.

Различните модели на фустани носат шпански женски имиња како Марисол, Фернанда, Канелита, Есперанца и сл., а се темелат врз елегантни силуети и префинети детали кои го шармираат окото.

Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias Колекција на Marchesa и Pronovias

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6787 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.