Ријана убавица во необична виолетова креација од Живанши
Почетна » Новости » Мода » Ријана убавица во необична виолетова креација од Живанши

Ријана убавица во необична виолетова креација од Живанши

Ријана остави силен впечаток на доделувањето на наградите на NAACP (National Association for the Advancement of Colored People).

32-годишната пејачка изгледаше екстравагантно во волуменозен фустан од високата мода на Живанши.

Ријана Ријана Ријана

За време на манифестацијата, таа доби награда за нејзината филантропска работа со Фондацијата „Клара Лајонел“, која ја создаде во чест на баба ѝ и дедо ѝ.

„Ако научив нешто, тоа е дека само заедно можеме да го поправиме светот. Не можеме да го направиме тоа ако сме поделени“ – рече Ријана во својот говор.

Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 95%
  • 5%
Се испраќа...

(Вкупно: 3597 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?