Ријана во блескава асиметрична креација на ревијата за нејзината најнова колекција долна облека
Почетна » Новости » Мода » Ријана во блескава асиметрична креација на ревијата за нејзината најнова колекција долна облека

Ријана во блескава асиметрична креација на ревијата за нејзината најнова колекција долна облека

Ријана блесна на ревијата со која ја претстави новата колекција Savage x Fenty во рамките на Њујоршката модна недела.

31-годишната дизајнерка носеше креација со еден ракав од Александар Воте и складни сандали.

Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана Ријана

Со модното шоу, Ријана ја претстави колекцијата есен/зима 2019 година. Шоуто започна со музичка точка во која сите танчари носеа модели од Savage x Fenty, а ревијата ја отвори Џиџи Хадид. Користењето на телефони беше забрането и поради тоа, бројот на фотографиите достапни за јавноста е ограничен.

Шоуто ќе биде прикажано на 20 септември.

Ријана Ријана

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 64%
  • 36%
Се испраќа...

(Вкупно: 6845 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“