Ревија на брод од Ајфеловата кула до Нотр Дам: Модното шоу на Balmain во Париз
Почетна » Новости » Мода » Ревија на брод од Ајфеловата кула до Нотр Дам: Модното шоу на Balmain во Париз

Ревија на брод од Ајфеловата кула до Нотр Дам: Модното шоу на Balmain во Париз

Појавата на новиот коронавирус го промени светот, а влијаеше и врз сите сфери на модната индустрија.

Со цел почитување на препораките за социјално дистанцирање, модниот бренд Balmain одржа ревија на брод во Париз.

Бродот пловеше по реката Сена од Ајфеловата кула до Нотр Дам, додека манекенки на уникатната писта презентираа дизајнерски парчиња од архивата на брендот.

Ревија Balmain Ревија Balmain Ревија Balmain Ревија Balmain Ревија Balmain Ревија Balmain Ревија Balmain Ревија Balmain Ревија Balmain Ревија Balmain Ревија Balmain Ревија Balmain Ревија Balmain Ревија Balmain Ревија Balmain Ревија Balmain

Оливие Рустан, креативниот директор на Balmain, сподели видеа од ревијата:

Модното шоу се одржа во рамките на Париската недела на високата мода, која оваа година добива дигитално издание. Спектакуларната ревија на одличен начин ја одбележа и 75-годишнината од постоењето на Balmain.

Ревија Balmain Ревија Balmain Ревија Balmain Ревија Balmain Ревија Balmain Ревија Balmain Ревија Balmain

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 19%
Се испраќа...

(Вкупно: 6370 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.