Ралф Лорен заробува срца со женствена и суптилно гламурозна колекција
Почетна » Новости » Мода » Ралф Лорен заробува срца со женствена и суптилно гламурозна колекција

Ралф Лорен заробува срца со женствена и суптилно гламурозна колекција

Ралф Лорен зад себе има над половина век присуство на модната сцена, па не чувствува притисок да организира екстравагантни ревии за да остави силен впечаток, туку дозволува самите креации да зборуваат за неговиот талент.

79-годишниот дизајнер ја презентира колекцијата есен/зима 2019 во „кафулето на Ралф“ во неговото ателје во Њујорк. Гостите седеа на маси и уживаа во кафе и мини кроасани додека манекенките грациозно се движеа во најновите креации.

„Сакав да креирам интимно искуство за да ја споделам мојата визија на личен начин“ - изјави Лорен.

Стишен гламур и урбана женственост зрачеа од креациите, а ограничената палета од црна, бела и златна боја придонесе целиот моден спектакл да биде уште попријатен за око.

Бела Хадид, Кендис Сванапул и Џоан Смолс беа меѓу манекенките, a Карли Клос и Роузи Хантингтон-Вајтли уживаа во публиката.

Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен
Колекција на Ралф Лорен Колекција на Ралф Лорен

Анкета

Анкета
Каде ќе одите/бевте на одмор ова лето?
  • 25%
  • 6%
  • 6%
  • 7%
  • 3%
  • 3%
  • 12%
  • 12%
  • 26%
Се испраќа...

(Вкупно: 9492 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?