Принцезата Шарлин блескаше, Џони Деп во смокинг... Модата на галата на принцот Алберт во Монако
Почетна » Новости » Мода » Принцезата Шарлин блескаше, Џони Деп во смокинг... Модата на галата на принцот Алберт во Монако

Принцезата Шарлин блескаше, Џони Деп во смокинг... Модата на галата на принцот Алберт во Монако

Синоќа во Монако се одржа гала вечер посветена на зачувување на природната средина и здравјето на нашата планета.

Домаќини на свеченоста „Monte Carlo Gala for Planetary Health“ беа принцот Алберт и принцезата Шарлин.

На синиот тепих, 42-годишната принцеза блескаше во сребрен фустан од дизајнерката Џени Пекам.

Monte Carlo Gala for Planetary Health Monte Carlo Gala for Planetary Health Monte Carlo Gala for Planetary Health Monte Carlo Gala for Planetary Health

При близок контакт со други луѓе, сите гости носеа заштитни маски.

Monte Carlo Gala for Planetary Health

На церемонијата присуствуваа бројни славни личности, меѓу кои и Џони Деп, Стинг, Хелен Мирен и Леона Луис.

75-годишната Хелен Мирен мамеше воздишки во зелена креација од Долче и Габана.

Monte Carlo Gala for Planetary Health Monte Carlo Gala for Planetary Health Monte Carlo Gala for Planetary Health Monte Carlo Gala for Planetary Health

Кејт Бекинсејл изгледаше гламурозно во креација од Жорж Чакра.

Monte Carlo Gala for Planetary Health Monte Carlo Gala for Planetary Health Monte Carlo Gala for Planetary Health

Софија Рајсинг заведуваше во креација од Џулиен Мекдоналд.

Monte Carlo Gala for Planetary Health Monte Carlo Gala for Planetary Health Monte Carlo Gala for Planetary Health Monte Carlo Gala for Planetary Health

Џони Деп мамеше женски погледи во елегантен смокинг.

Monte Carlo Gala for Planetary Health

Леона Луис за оваа пригода избра златен фустан од Памела Роланд.

Monte Carlo Gala for Planetary Health Monte Carlo Gala for Planetary Health Monte Carlo Gala for Planetary Health

Сиена Милер насмеана и весела позираше во црна креација.

Monte Carlo Gala for Planetary Health Monte Carlo Gala for Planetary Health Monte Carlo Gala for Planetary Health

Ребел Вилсон за првпат се појави на јавен настан со новото момче Џејкоб. Фустанот во металик нијанси е дело на Рене Руиз.

Monte Carlo Gala for Planetary Health

Дизајнерот Томи Хилфигер беше придружуван од сопругата Ди.

Monte Carlo Gala for Planetary Health

23-годишната ѕвезда од „Game of Thrones“ Мејзи Вилијамс избра делумно проѕирна креација од Диор.

Monte Carlo Gala for Planetary Health Monte Carlo Gala for Planetary Health

Синди Бруна носеше бежова креација со исечоци кај колковите.

Monte Carlo Gala for Planetary Health Monte Carlo Gala for Planetary Health

Мариен Фонсека привлекуваше погледи во проѕирна креација

Monte Carlo Gala for Planetary Health Monte Carlo Gala for Planetary Health

Паулин Декрует изгледаше модерно во бордо костум.

Monte Carlo Gala for Planetary Health

Хелена Гетсби носеше црна дводелна креација.

Monte Carlo Gala for Planetary Health

Стилски избор на Алина Баикова беше бел сако-фустан и црвени салонки.

Monte Carlo Gala for Planetary Health

Клои Грин се појави во колоритна креација.

Monte Carlo Gala for Planetary Health

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9808 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.