Почетна » Новости » Мода » Принцезата Кетрин елегантна дама во тиркизно покрај принцот Вилијам за Св. Патрик

Принцезата Кетрин елегантна дама во тиркизно покрај принцот Вилијам за Св. Патрик

Принцезата Кетрин за првпат присуствуваше на парада на Денот на Св. Патрик по добивањето на титулата полковник на Ирската гарда.

На настанот во Алдершот, 41-годишната припадничка на британското кралско семејство изгледаше елегантно и префинето во тиркизно палто од Кетрин Вокер, кое го надополни со шешир од Џејн Тејлор. Заедно со неа беше и нејзиниот сопруг, принцот Вилијам.

Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин

„Не можам да бидам погорда што денес стојам пред вас. Навистина е чест да ви бидам полковник. Тука сум за да ве ислушам, поддржам и охрабрам во сè што правите“ – рече таа.

Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин Принцезата Кетрин

Анкета

Анкета
Колку често купувате онлајн?
  • 39%
  • 27%
  • 18%
  • 16%
Се испраќа...

(Вкупно: 15052 гласа)

Цитат

ПЕЈ како никој да не те слуша, ЉУБИ како никогаш да не си бил повреден, ТАНЦУВАЈ како никој да не те гледа и ЖИВЕЈ како на Земјата да е рај.

Непознат автор

Виц

Разговараат сопруг и сопруга:

Тој: Пак ми ја имаш „исчистено“ сметката.

Таа: Па да, затоа што те сакам.

Тој: Каква врска имаат парите со љубовта?

Таа: Знаеш како велат - Чиста сметка, долга љубов.