Претседателката на Словачка во елегантен стајлинг и складна маска ја назначи новата влада
Почетна » Новости » Мода » Претседателката на Словачка во елегантен стајлинг и складна маска ја назначи новата влада

Претседателката на Словачка во елегантен стајлинг и складна маска ја назначи новата влада

Словачка има нова Влада. Претседателката Зузана Чапутова ги именуваше новиот премиер Игор Матовиќ и 14-те министри на церемонија која се одржа во Братислава.

По овој повод, сите политичари мораа да носат маски и ракавици за да се заштитат од коронавирусот.

46-годишната Претседателка доби пофалби за својот елегантен стајлинг, во кој вклучи и маска во складна нијанса.

Зузана Чапутова и новата влада Зузана Чапутова и новата влада Зузана Чапутова и новата влада Зузана Чапутова и новата влада Зузана Чапутова и новата влада Зузана Чапутова и новата влада Зузана Чапутова и новата влада Зузана Чапутова и новата влада Зузана Чапутова и новата влада Зузана Чапутова и новата влада Зузана Чапутова и новата влада Зузана Чапутова и новата влада Зузана Чапутова и новата влада Зузана Чапутова и новата влада

Анкета

Анкета
Дали си го променивте однесувањето во врска со ракување, миење на рацете, допирање на лицето и одржување на социјална дистанца во услови на коронавирус?
  • 96%
  • 4%
Се испраќа...

(Вкупно: 2129 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?