Првата дама Џил Бајден во креација од Брендон Максвел на првиот ден во Белата куќа
Почетна » Новости » Мода » Првата дама Џил Бајден во креација од Брендон Максвел на првиот ден во Белата куќа

Првата дама Џил Бајден во креација од Брендон Максвел на првиот ден во Белата куќа

Џо и Џил Бајден ги зазедоа своите места во Белата куќа. 78-годишниот претседател и 69-годишната прва дама на САД присуствуваа на утринска церемонија по повод инаугурацијата.

За оваа пригода, Џил избра елегантна креација од дизајнерот Брендон Максвел. Својот стајлинг, таа го надополни со бисерен гердан, бежови салонки и складна заштитна маска.

Бајден Бајден Бајден Бајден Бајден Бајден Бајден

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 33%
  • 8%
  • 59%
Се испраќа...

(Вкупно: 734 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.