Првата дама на Хрватска префинета во виолетов фустан и шешир на настан во Сињ
Почетна » Новости » Мода » Првата дама на Хрватска префинета во виолетов фустан и шешир на настан во Сињ

Првата дама на Хрватска префинета во виолетов фустан и шешир на настан во Сињ

Зоран Милановиќ и неговата сопруга Сања присуствуваа на настанот „Сињска алка“, хрватска витешка игра која секоја година се одржува во далматинскиот град Сињ.

На 305-тото издание на манифестацијата, 51-годишната прва дама на Хрватска избра префинет стајлинг, кој вклучуваше виолетов фустан, елегантни салонки, голем шешир и очила за сонце.

Зоран и Сања Милановиќ
Зоран и Сања Милановиќ Зоран и Сања Милановиќ Зоран и Сања Милановиќ Зоран и Сања Милановиќ Зоран и Сања Милановиќ Зоран и Сања Милановиќ
Зоран и Сања Милановиќ Зоран и Сања Милановиќ Зоран и Сања Милановиќ

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8655 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.