Почетна » Новости » Мода » Првата дама Елизабета Ѓоргиевска плени на прием покрај претседателот Пендаровски

Првата дама Елизабета Ѓоргиевска плени на прием покрај претседателот Пендаровски

Пред неколку дена, се одржа традиционалниот годишен прием за претставниците на дипломатскиот кор во Скопје.

Како домаќин на овој дипломатски настан, претседателот Стево Пендаровски беше придружуван од сопругата Елизабета Ѓоргиевска.

Македонската прва дама зрачеше со елеганција во отмен стајлинг додека заедно со својот сопруг ги поздравуваше присутните.

Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска

„Ме радува што во изминатиот период го задржавме интензитетот на контактите и партнерските односи додека разговаравме за различни аспекти од билатералната и мултилатералната соработка, европската интеграција, стабилноста и безбедноста во регионот и пошироко, реформите и политичките случувања кај нас.“

„Како претседател на држава којашто се наоѓа во турбулентен регион, во изминативе, безмалку пет години настојував да водам балансирана, транспарентна и предвидлива надворешна политика, во интерес на мирот и безбедноста, добрососедството, стабилноста, просперитетот и заедничките вредности коишто ги споделуваме со демократските земји“ – изјави Пендаровски.

Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска

Анкета

Анкета
Дали си имате направено естетска корекција на лицето?
  • 10%
  • 26%
  • 64%
Се испраќа...

(Вкупно: 7979 гласа)

Цитат

Животот е како монета. Можете да ја потрошите како сакате, но можете да ја потрошите САМО ЕДНАШ.

Лилиен Диксон

Виц

Брачните расправии се како да читаш „Правила и услови за користење“ на интернет.

На крајот посекако завршуваш со: „Се согласувам“.