Првата дама Елизабета Ѓоргиевска во циклама фустан покрај Стево Пендаровски и синот на избори
Почетна » Новости » Мода » Првата дама Елизабета Ѓоргиевска во циклама фустан покрај Стево Пендаровски и синот на избори

Првата дама Елизабета Ѓоргиевска во циклама фустан покрај Стево Пендаровски и синот на избори

Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска и нивниот син Огнен го дадоа својот глас на предвремените парламентарни избори.

48-годишната македонска прва дама изгледаше прекрасно во фустан во циклама нијанса. Својот стајлинг, Елизабета го комплетираше со кафеави чантичка и салонки.

Стево Пендаровски, Елизабета Ѓоргиевска и Огнен Елизабета Ѓоргиевска Огнен Пендаровски Стево Пендаровски

Ѓорѓиевска беше дел од избирачки одбор за гласање на лица болни од КОВИД-19 и граѓани кои се во самоизолација. Таа беше избрана по случаен избор како медицинско лице, кое треба да биде дел од избирачките одбори.

Елизабета Ѓоргиевска Елизабета Ѓоргиевска Елизабета Ѓоргиевска Елизабета Ѓоргиевска

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 5875 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.