Првата дама Елизабета префинета во сино палто за официјалната посета на Австрија
Почетна » Новости » Мода » Првата дама Елизабета префинета во сино палто за официјалната посета на Австрија

Првата дама Елизабета префинета во сино палто за официјалната посета на Австрија

Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска беа во еднодневна официјална посета на Австрија.

56-годишниот претседател и 47-годишната прва дама на Северна Македонија беа пречекани со високи државни и воени почести од страна на австрискиот претседател Александер Ван дер Белен и неговата сопруга Дорис.

Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Австрија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Австрија

За оваа пригода, сопругата на Пендаровски носеше елегантно сино палто и бежови салонки.

Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Австрија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Австрија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Австрија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Австрија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Австрија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Австрија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Австрија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Австрија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Австрија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Австрија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Австрија Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска во Австрија

ВИДЕО

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 3738 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?