Првата дама Елизабета беспрекорно елегантна покрај претседателот Пендаровски на новогодишен прием
Почетна » Новости » Мода » Првата дама Елизабета беспрекорно елегантна покрај претседателот Пендаровски на новогодишен прием

Првата дама Елизабета беспрекорно елегантна покрај претседателот Пендаровски на новогодишен прием

Стево Пендаровски беше домаќин на традиционален новогодишен прием за дипломатскиот кор.

56-годишниот македонски претседател сподели фотографии на социјалните мрежи и им се заблагодари на сите за присуството.

„Им благодарам на сите кои ме почестија со своето присуство на годинешниот прием за дипломатскиот кор. Ви посакувам благосостојба и напредок, Вам и на вашите држави и организации“ – напиша Пендаровски на Twitter.

На настанот присуствуваше и неговата сопруга Елизабета Ѓоргиевска.

47-годишната прва дама блескаше во елегантна темновиолетова креација од македонската дизајнерка Лидија Георгиева.

Стево Пендаровски и Елизабета Ѓоргиевска
традиционален прием традиционален прием традиционален прием

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19954 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?