Пастелна елеганција: Кралицата Летиција во романтични фустани во Куба
Почетна » Новости » Мода » Пастелна елеганција: Кралицата Летиција во романтични фустани во Куба

Пастелна елеганција: Кралицата Летиција во романтични фустани во Куба

Шпанскиот кралски пар е во тридневна официјална посета на Куба.

Во рамките на турнејата, кралицата Летиција и кралот Фелипе беа специјални гости на приеми во Хавана.

За посетата на Големиот театар, каде беа топло пречекани од граѓаните, Летиција носеше светлосин плисиран фустан од Нина Ричи и истобојни чанта и обувки од еден од нејзините омилени брендови Магрит.

Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе

На приемот во шпанската амбасада во Куба, 47-годишната Кралица беше облечена во светлорозов кошула-фустан од брендот Maж и обувки од Стив Меден.

Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 39%
  • 16%
  • 26%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 3918 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.