Пастелна елеганција: Кралицата Летиција во романтични фустани во Куба
Почетна » Новости » Мода » Пастелна елеганција: Кралицата Летиција во романтични фустани во Куба

Пастелна елеганција: Кралицата Летиција во романтични фустани во Куба

Шпанскиот кралски пар е во тридневна официјална посета на Куба.

Во рамките на турнејата, кралицата Летиција и кралот Фелипе беа специјални гости на приеми во Хавана.

За посетата на Големиот театар, каде беа топло пречекани од граѓаните, Летиција носеше светлосин плисиран фустан од Нина Ричи и истобојни чанта и обувки од еден од нејзините омилени брендови Магрит.

Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе

На приемот во шпанската амбасада во Куба, 47-годишната Кралица беше облечена во светлорозов кошула-фустан од брендот Maж и обувки од Стив Меден.

Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе Kралицата Летиција и кралот Фелипе

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 26%
  • 74%
Се испраќа...

(Вкупно: 4116 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?