Новите модни авантури на 48-годишната Жаклина самонаречена „баба која ја сака модата“
Почетна » Новости » Мода » Новите модни авантури на 48-годишната Жаклина самонаречена „баба која ја сака модата“

Новите модни авантури на 48-годишната Жаклина самонаречена „баба која ја сака модата“

Фотографиите на популарната блогерка Жаклина го отсликуваат нејзиниот стил и ги прикажуваат нејзините авантури низ светот, но можат лесно да ве прелажат за нејзината возраст. Иако се приближува до шестата деценија од животот, таа одушевува со својот изглед.

Самата се нарекува „баба која ја сака модата“, а нејзиниот профил на Instagram е доказ дека таа има изострено чувство за стил. Жаклина има две внуки од 29-годишната ќерка и одвреме-навреме и тие се појавуваат на нејзините фотографии.

Елегантната дама, која по потекло е од Србија, а моментално живее во Италија, има над 400 илјади следбеници на Instagram. Погледнете ги нејзините најнови стилски приказни:

Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина Жаклина

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19921 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?