Никогаш не е рано за добри чизми: 5 тренда кои ќе доминираат на улиците
Почетна » Новости » Мода » Никогаш не е рано за добри чизми: 5 тренда кои ќе доминираат на улиците

Никогаш не е рано за добри чизми: 5 тренда кои ќе доминираат на улиците

Календарски за неколку дена ќе влеземе во есенската сезона, а и временската прогноза нè наведува да размислуваме за потопли комбинации.

Љубителките на чизмите веќе се радуваат и ги анализираат трендовите, а новите колекции најавуваат што ќе се носи во претстојните месеци.

Кроко текстура

Мазната кожа е далеку поневпечатлива од кожата со крокодилска текстура која веќе се зацврсти меѓу новите трендови.

Воопшто нема да погрешите доколку изберете чизми со вештачка кроко кожа, кои имаат моќ ем да имплементираат луксуз во вашиот стајлинг, ем да ја раздвижат и најмонотоната комбинација.

FashionGroupЧизми Steve Madden FashionGroupЧизмички Mango

Војничка естетика

Од Ирина Шајк до Каја Гербер, речиси сите славни модели, во еден или друг момент, во изминатите месеци беа фотографирани со војнички чизми.

Урбаните девојки го покажуваат своето чувство за стил комбинирајќи ги на најразлични начини.

FashionGroupЧизми Steve Madden FashionGroupЧизми Steve Madden FashionGroupЧизми Geox

Блок потпетица

Ако е високо, не значи дека треба и да боли. Дебелите штикли се помодерни отсекогаш.

Изберете практичен модел кој ќе ви ги издолжува нозете, но и во кој ќе можете самоуверено да трчате низ животот.

FashionGroupЧизми Geox FashionGroupЧизми Geox

Со врзување

Чизмите со врвки одлично ја стабилизираат ногата и овозможуваат сигурност при движењето, дури и кога се на штикла.

Неспорно се комбинираат лесно, а имаат младешки шмек.

FashionGroupЧизми Timberland FashionGroupЧизми Timberland FashionGroupЧизми Timberland

Робусни со гумена платформа

Масивните чизми со дебела гумена платформа се обожавани од трендсетерките.

Овие модели кои потсетуваат на апокалиптичко сценарио одлично се комбинираат со посмела кожна облека, но и со шармантни фустани.

FashionGroupЧизми Desigual FashionGroupЧизми Desigual

Најновите модели на чизми можете да ги пронајдете на онлајн продавницата на Fashion Group.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 40%
  • 14%
  • 25%
  • 21%
Се испраќа...

(Вкупно: 9808 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.