Незаборавни венчаници во новата невестинска колекција на Зухаир Мурад
Почетна » Новости » Мода » Незаборавни венчаници во новата невестинска колекција на Зухаир Мурад

Незаборавни венчаници во новата невестинска колекција на Зухаир Мурад

Зухаир Мурад е тешко надминлив кога дизајнира венчаници, а доказ за тоа е неговата нова колекција невестински фустани.

Елегантните креации се во традиционална бела боја, но и нежни розови нијанси. „Розовата, вечниот симбол на женственоста, се величи низ невестинската колекција есен 2018 на Зухаир Мурад“ - се вели во објава од ателјето на либанскиот дизајнер.

Погледнете ги венчаниците во кои секоја невеста би се чувствувала како кралица:

Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад Колекција на Зухаир Мурад

Анкета

Анкета
Дали редовно си правите самопреглед на дојките?
  • 73%
  • 27%
Се испраќа...

(Вкупно: 19791 гласа)

Цитат

Не патуваме за да избегаме од животот, туку за животот да не ни избега нам.

Анонимен

Виц

Мажите со брада во 1819 година:

- Ќе ја убијам оваа мечка со голи раце!!!

Мажите со брада во 2019 година:

- Органски ли е овој крем за раце?