Невестинска грациозност: Најновата колекција венчаници од Ели Сааб
Почетна » Новости » Мода » Невестинска грациозност: Најновата колекција венчаници од Ели Сааб

Невестинска грациозност: Најновата колекција венчаници од Ели Сааб

Ели Сааб константно потенцира дека преферира женствена елеганција пред екстраваганција, а со најновата колекција невестински фустани го покажува тоа и на дело.

Либанскиот дизајнер ја презентира колекцијата венчаници за сезоната пролет 2022 година, а фустаните лесно ќе им се протнат под кожа на идните невести.

„Едноставни, безвременски силуети се реинтерпретирани со иновативни техники и интригантни детали, оформувајќи волшебна женственост“ – појаснуваат од брендот.

Тридимензионални флорални декорации, деликатни пердуви и разиграни мониста ги красат префинетите модели.

Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб Колекција на Ели Сааб

Видео

Анкета

Анкета
Кога би можеле да изберете со која вакцина за заштита од КОВИД-19 да се вакцинирате, дали тоа би влијаело на вашата одлука за имунизација?
  • 36%
  • 11%
  • 53%
Се испраќа...

(Вкупно: 6785 гласа)

Цитат

Животот секогаш ти нуди втора шанса. Таа се нарекува УТРЕ.

Дилан Томас

Виц

Женскиот проблем „немам што да облечам“ е во изумирање во време на пандемија.

Сега се појави „имам што да облечам, но нема каде да го носам“.