На чекор до 50-тата година: Наоми Кембел ја истакна феноменалната фигура во креација од Версаче
Почетна » Новости » Мода » На чекор до 50-тата година: Наоми Кембел ја истакна феноменалната фигура во креација од Версаче

На чекор до 50-тата година: Наоми Кембел ја истакна феноменалната фигура во креација од Версаче

Годините дефинитивно не ѝ можат ништо на Наоми Кембел.

Легендарниот супермодел, кој за неколку месеци ќе зачекори во шестата деценија од животот, изгледаше феноменално на хуманитарната гала во Музејот на уметноста во Лос Анџелес. На свеченоста „Уметност + Филм“, 49-годишната Англичанка носеше црвена креација од Версаче.

Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел Наоми Кембел
Наоми Кембел

Анкета

Анкета
Сметате ли дека е добра мерката за задолжително носење на заштитна опрема на лицето (маска, шал)?
  • 65%
  • 35%
Се испраќа...

(Вкупно: 7184 гласа)

Цитат

Можеш да ги исечеш сите цвеќиња, но не можеш да ја спречиш пролетта да дојде.

Пабло Неруда

Виц

Се качувам на вага по завршувањето на карантинот.

Вагата покажува: „Ве молам почитувајте социјално дистанцирање. Качувајте се еден по еден!“