Најубавите чанти за есен 2020 кои ќе сакате да ги носите уште отсега
Почетна » Новости » Мода » Најубавите чанти за есен 2020 кои ќе сакате да ги носите уште отсега

Најубавите чанти за есен 2020 кои ќе сакате да ги носите уште отсега

Наједноставниот и најекспресниот начин да внесете доза стил во комплетниот ауфит е да зграпчите атрактивна чанта.

Брендовите веќе најавуваат кон какви модели ќе гравитираме во текот на претстојната есен, а најдоброто е што можете да ги имате без одложување.

Што сè има во модните најави од светот на чантите?

Синџири како акцент

Синџирите никнуваат како тренд кај накитот, обувките, но и чантите. Независно дали рачката е синџирче или чантата вклучува синџирест детаљ, сè е во игра. Исклучително се препорачуваат чантите со крупен синџир.

„Штепована“ текстура

Динамичната текстура која потсетува на јорган, а е синоним за иконската чанта „2.55“ на Коко Шанел, може да се каже дека е бевременска и веројатно никогаш нема да изгуби од популарноста.

FashionGroupЧанта Mango FashionGroupЧанта Mango

Колор/принт блок

Јасно разделени граници меѓу бои и принтови е уште еден од трендовите кои треба да ги земете предвид.

FashionGroupЧанта Replay (-20)

Ултра мини

Минијатурните чанти иако се непрактични, си пронаоѓаат фанови меѓу модните ентузијастки. Понекогаш дури одат во комбинација со втора, поголема чанта.

FashionGroupЧанта Parfois (-15%)

Ретро магнетизам

Женствени чанти кои со силуетите наликуваат како да се излезени од 50-тите години.

FashionGroupЧанта Parfois (-15%) FashionGroupЧанта Parfois (-15%) FashionGroupЧанта Mango

Многу повеќе чанти за сезоната есен/зима 2020 можете да пронајдете на онлајн продавницата на Fashion Group.

Анкета

Анкета
Каде планирате да одите на одмор летово?
  • 41%
  • 14%
  • 25%
  • 20%
Се испраќа...

(Вкупно: 8545 гласа)

Цитат

Некои од најдобрите спомени се создадени во апостолки.

Кели Елмор

Виц

Крем со колкав фактор?

- Со 20.

Доволно ќе ви е?

- Ако згрешам, нека изгорам.